RSS
czwartek, 22 września 2016
Tania sensacja, a rzetelność dziennikarska...

Z pewnym zażenowaniem przeczytałem artykuł w Echu Dnia, autorstwa redaktora Janusza Petza, a traktujący o mojej osobie. Pomijam już fakt, że tekst zbudowany jest właściwie na przedruku bzdurnych informacji rozpowszechnianych przez partię Nowoczesna.

Najbardziej bulwersujący jest jednak fakt, że pisząc ów artykuł, pan redaktor nawet nie zadał sobie trudu, żeby skontaktować się ze mną i poprosić o komentarz. Zadzwonił dopiero po tym jak artykuł się ukazał. W wydaniu internetowym Echa, a ściślej w owym artykule, mojej wypowiedzi jednak nie ma.

Totalny brak rzetelności dziennikarskiej objawia się również tym, że pisząc artykuł na temat mojego zatrudnienia, nawet słowem nie zająknął się na temat mojej kariery zawodowej i wykształcenia. Nie wiem, może nie pasowało to do koncepcji artykułu, bo wtedy okazałoby się, że jednak ten Wójcik ma całkiem bogate CV?

Spieszę zatem donieść, że pracę zawodową rozpocząłem w 1987 roku w firmie Altadis, w której piastowałem różne stanowiska. Pracując, kształciłem się, kończąc studia z zakresu gospodarki odpadami i inżynierii ochrony środowiska. Mam również ukończone studia podyplomowe z zarządzania przedsiębiorstwem w warunkach Unii Europejskiej oraz studia z zakresu bhp i audytu energetycznego. O licznych kursach i szkoleniach w Polsce i za granicą wspominał już nie będę.

Pracowałem na stanowiskach kierowniczych w szkole, byłem pełnomocnikiem zarządu ds. rozwoju i marketingu w PPKS, a także przez osiem lat pełniłem funkcję pełnomocnika zarządu w firmie Radkom. W tej ostatniej brałem udział w realizacji gigantycznej inwestycji, jaką była budowa Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych, współfinansowana ze środków europejskich. Inwestycja ta zakończyła się sukcesem, została w pełni rozliczona i jest stawiana jako wzór dla innych miast i firm.

Wspomnę też o swojej działalności społecznej. Od trzech kadencji jestem radnym i przewodniczącym Rady Miejskiej w Radomiu. Zasiadam także w Radzie Patronackiej Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego. Angażuję się bardzo mocno w wiele projektów kulturalnych i sportowych.

Czy wykształcenie i ścieżka kariery zawodowej są zbyt bogate, żeby nie ująć tego w artykule, bądź co bądź, o mojej pracy zawodowej traktującym?

P.S. Jak wspomniałem, po tym jak artykuł się już ukazał, redaktor Janusz Petz skontaktował się ze mną, ale choćby fragmentu treści będącej wynikiem naszej rozmowy do tej pory nie widzę. Być może stosowny artykuł ukaże się niebawem.

Redaktor Petz zapytał także, czy zamierzam wystąpić na drogę sądową. Otóż treść artykułu poddawana jest obecnie analizie prawnej i jeżeli będą podstawy do wszczęcia procesu, to tak zrobię.

09:37, dariusz_wojcik_radom
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 20 września 2016
Unijna sprawiedliwość - brońmy hipermarketów! Sesja za tydzień.

No to pięknie Unia Europejska solidaryzuje się z hipermarketami. Oto Komisja Europejska stwierdziła, że wprowadzony niedawno podatek od sprzedaży detalicznej (nazywany podatkiem od hipermarketów) łamie unijny zakaz pomocy publicznej i wszczęła postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie KE wezwała polski rząd do zawieszenia pobierania podatku aż do zakończenia postępowania.

O sprawie poinformowała wczoraj „Rzeczpospolita”.

Tak właśnie Unia Europejska broni interesów silnych, kosztem słabszych. Mam tu na myśli oczywiście właścicieli hipermarketów, którzy i tak dostają szereg ulg i drobnych, polskich kupców i handlowców, których struktury europejskie zwalczają na każdym kroku.

To dla mnie niezrozumiałe i niesprawiedliwe!

 

Odbyliśmy wczoraj prezydium Rady Miejskiej w Radomiu. Najbliższa sesja odbędzie się w poniedziałek 26 września. Porządek obrad nie jest tym razem zbytnio rozbudowany.07:07, dariusz_wojcik_radom
Link Dodaj komentarz »
środa, 14 września 2016
Rynsztok w komentarzach radomskiego portalu. Kupiłem statuetki Pary Prezydenckiej.

Gościłem wczoraj w Radiu Rekord, należącym do Radomskiej Grupy Mediowej. Należy do niej również portal cozadzien.pl, który do prowadzonych w radiu rozmów z politykami, samorządowcami (to najczęściej) i innymi osobami, zamieszcza linki, umieszczając je na swojej stronie w formie newsa.

Sama inicjatywa bardzo dobra i jak najbardziej ją popieram.

Już kiedyś jednak zwróciłem wydawcom portalu uwagę, że komentarze, które pojawiają się pod tekstami, są - mówiąc najbardziej oględnie - niecenzuralne.

Naprawdę można znieść wszystko, bo przyzwyczaiłem się już do faktu, że anonimowi opluwacze to frustraci i gdyby mieli ujawnić swoje prawdziwe, umarliby ze strachu. Jak najbardziej prawdziwe jest młodzieżowe hasło, tu cytat: "Kozak w necie, dupek w świecie".

Uważam, że nic nie usprawiedliwia jednak moderatorów dyskusji w portalu (o ile w ogóle takowi istnieją) do puszczania w komentarzach tekstów typu: "Wójcik - wypierdalaj!".

Na taki rynsztok i tym bardziej tolerowanie tego przez wydawcę, mojej zgody nie ma

 

W "Gazecie Wyborczej", również jej internetowym wydaniu, a także w portalu radom24.pl ukazały się artykuły o tym, że Lasy Państwowe w Radomiu zakupiły statuetki radomskiego pomnika śp. Pary Prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich.

Radny Marek Szary, leśnik i pracownik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, tłumaczy dziennikarzom, że statuetki są teraz wręczane gościom, odwiedzającym RDLP i Radom, w formie pamiątki. 

Uważam, że to znakomity pomysł, pogratulowałem już osobiście Markowi Szaremu!

Sam również dokonałem zakupu dziesięciu statuetek (na razie), również będę wręczał je moim gościom, jako doskonałą pamiątkę z Radomia.

I wszyscy są zadowoleni. MOSiR, bo sprzedał statuetki, które ukrył gdzieś w magazynie i o których istnieniu nikt nie wiedział. Obdarowani, że otrzymali oryginalną pamiątkę. I ja (a także pracownicy Lasów Państwowych), że mogliśmy podarować gościom bardzo fajny prezent.

12:02, dariusz_wojcik_radom
Link Dodaj komentarz »
piątek, 09 września 2016
List na Jubileusz 50-lecia RADPECU

Szanowni Państwo,

Jubileusz 50-lecia Radomskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej RADPEC SA, to jubileusz szczególny. Wszak to „Złote Gody” firmy, która wyrastała wraz z powojennym rozwojem Radomia. Firmy, która ze względu na specyfikę swojej działalności, od pół wieku obecna jest w naszych domach. Firmy, która na stałe zagościła wśród mieszkańców Radomia i weszła w krajobraz miasta. Firmy, która od początku istnienia tworzona była przez ludzi i dla ludzi.

Uroczysta Gala Jubileuszowa odbędzie się w piątek 9 września. Niestety, nie będę w niej uczestniczył…

 

Solidaryzuję się z pracownikami Spółki RADPEC, szczerze im gratuluję i oprócz jubileuszowych, składam życzenia wytrwałości. „Złote Gody” nie oznaczają niestety „Złotych Czasów” przedsiębiorstwa. Nie zgadzam się z kierowniczą polityką prowadzoną przez Pana Prezesa RADPECU, nie zgadzam się z przedmiotowym traktowaniem ludzi, często takich, którym firma zawdzięcza swą świetność. Nie zgadzam się z okazywanym nader często przez Pana Prezesa brakiem szacunku wobec podwładnych, ale również wobec mieszkańców Radomia.

 

„Ponieważ naszym atrybutem jest ciepło, którego mamy pod dostatkiem i którym dzielimy się z Państwem już od pół wieku, pragnę zapewnić, że ciepłej energii nie zabraknie również podczas Jubileuszowej Gali ani przez następne 50 lat. Historię tworzymy my, dniem dzisiejszym, pamiętając o tym co było i myśląc o przyszłości” – pisze w zaproszeniu Pan Prezes RADPECU, dr Krzysztof Zborowski.

Szkoda, że są to tylko słowa. Czyny, tego przysłowiowego ciepła wobec ludzi i dla ludzi, już nie zapewniają…

 

Jestem pewien, że „Złote Czasy” RADPECU jeszcze wrócą. Może nawet szybciej niż, co niektórzy przypuszczają. Tego pracownikom Spółki RADPEC i mieszkańcom Radomia z całego serca życzę!

 

Dariusz Wójcik,

Przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu

09:41, dariusz_wojcik_radom
Link Dodaj komentarz »
środa, 07 września 2016
Elektroniczny system głosowania. Rondo odchwaszczone.

Testowaliśmy wczoraj elektroniczny system głosowania w Radzie Miejskiej w Radomiu. Próby wypadły pomyślnie. Myślę, że podczas najbliższej sesji również wszystko pójdzie zgodnie z planem i będziemy mogli ów system w pełni wdrożyć.

 

Wczoraj wstawiłem zdjęcie zapuszczonego ronda na Ustroniu (zdjęcie zostało wykonane w sobotę), dziś zarośnięte wcześniej miejsce, zostało odchwaszczone. Można panie wiceprezydencie Konradzie Frysztaku? Można! :-)

12:18, dariusz_wojcik_radom
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 06 września 2016
Chwasty w wielu miejscach Radomia. Mobbing w Radpecu?

Radom staje się miastem zapuszczonym. Monitowałem ostatnio na sesji Rady Miejskiej o uprzątnięcie terenu przy pomniku Pary Prezydenckiej śp. Marii i Lecha Kaczyńskich, a zostałem zaatakowany przez pana wiceprezydenta Radomia, Konrada Frysztaka. Nie chciałem wówczas wchodzić w dalszą polemikę, ale nie omieszkam zamieszczać na swoim blogu zdjęć z miejsc w Radomiu, opuszczonych przed ekipy sprzątające z Zakładu Usług Komunalnych.

Może pan dyrektor ZUK i może także pan wiceprezydent Konrad Frysztak pofatygują się w wiele miejsc, gdzie zamiast ładnych roślin rosną obecnie chwasty. Otoczenie wspomnianego pomnika Pary Prezydenckiej nie było jedynym.

Na początek Rondo im. Romana Dmowskiego, znane wszystkim jako rondo na Ustroniu. Chwasty mają się tu bardzo dobrze…

 

 Oczywiście jeśli zapuszczone miejsca zostaną uprzątnięte, czy też wypielone z chwastów, zdjęcia uporządkowanego terenu także zamieszczę.

 

 

Mam też pytanie do pana prezesa miejskiej spółki Radpec. Właściwie to ponawiam pytanie o pracownika, który znając dwa języki obce został przesunięty do prac fizycznych, czyli do popularnie nazywanego „machania łopatą”. Usłyszałem wówczas, że przesunięcie nastąpiło, bo pracownik ten nie zna ani jednego języka obcego. Teraz słyszę, że ów pracownik ma dostać wypowiedzenie z pracy.

Jeśli do tego dojdzie, to myślę, że sprawa oprze się o sąd pracy. Już teraz pracownik czuje się mobbingowany, wręcz dręczony. A co do braku znajomości języków obcych pan prezes się myli. A myli się dlatego, że w ogóle z owym człowiekiem nie rozmawiał...

Tak, czy inaczej, będę podnosił sprawę Radpecu na klubie radnych Prawa i Sprawiedliwości, gdyż będę zabiegał o zwołanie w tym temacie sesji nadzwyczajnej.

13:11, dariusz_wojcik_radom
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 05 września 2016
Publikacja na 100-lecie samorządu. Słaba reprezentacja piłkarzy… Silna Rosa!

Jako Rada Miejska w Radomiu szykujemy kolejną publikację. Prace są na tyle zaawansowane, że wydawnictwo ukaże się w grudniu tego roku, wtedy odbędzie się też promocja tego wydawnictwa.

Miałem nieskrywaną satysfakcję zapoznać się z około 1/3 zawartości publikacji, która będzie upamiętniała 100-lecie samorządu w Radomiu. Jestem pod ogromnym wrażeniem! To będzie naprawdę piękne i wartościowe wydawnictwo. Zapewniam, że i Państwu się spodoba.

Na razie maleńki wycinek w postaci zdjęcia radnych, członków zarządu miejskiego oraz pracowników magistratu z 1925 roku:

 

Słabiutko zaprezentowała się w Kazachstanie reprezentacja Polski w piłce nożnej na początek eliminacji do mistrzostw świata. Nie oszukujmy się, remis z Kazachami, nawet na ich terenie, to porażka. Być może taki zimny prysznic, już w pierwszym meczu, się przyda, ale gorzej jeśli ta strata punktów zaważy na późniejszym „być, albo nie być” w mistrzostwach.

 

Mocny ruch transferowy wykonała za to Rosa Radom. Zakontraktowanie zawodnika z przeszłością w NBA świadczy o tym, że radomska koszykówka wciąż się rozwija i ma się naprawdę dobrze.

No i nie zapominajmy, że polscy koszykarze z Michałem Sokołowskim - z Rosy – w składzie, radzą sobie bardzo dobrze w eliminacjach do przyszłorocznego Eurobasketu. W przekonywujący sposób wygrali dwa dotychczasowe mecze i są na dobrej drodze do awansu.14:14, dariusz_wojcik_radom
Link Dodaj komentarz »
piątek, 02 września 2016
Porządki przy pomniku Pary Prezydenckiej - nareszcie! Schowane statuetki...

Straszne zamieszanie powstało wokół pomnika Pary Prezydenckiej śp. Marii i Lecha Kaczyńskich oraz pozostałych ofiar katastrofy smoleńskiej. Chodzi oczywiście o totalnie zaniedbany teren wokół pomnika. To wstyd dla miasta, które odpowiada za porządek!

Trzeba było interwencji na sesji Rady Miejskiej w Radomiu, przekazu w mediach lokalnych, żeby coś w tym temacie się ruszyło. Myślę jednak, że pomogła dopiero wizyta w naszym mieście jednej z ogólnopolskich telewizji komercyjnych, która nagrywała program. Niestety, będzie to kolejny, nieprzychylny program o Radomiu.

Na szczęście, a szkoda że tak późno, ktoś się zreflektował, bo widziałem, że teren wokół pomnika porządkowali pracownicy ZUK.

 

Odniosę się jeszcze do słów wiceprezydenta Konrada Frysztaka, który namawiał mnie do zakupu pamiątkowych statuetek Pary Prezydenckiej, twierdząc, że nikt nie jest ich zakupem zainteresowany.

Jak może być ktoś zainteresowany, skoro zamiast w sprzedaży, statuetki tkwią w magazynie! Tam raczej nikt postronny nie szuka pamiątek z miasta. Trudno więc mówić o jakimkolwiek zainteresowaniu kupnem statuetek, skoro nikt o ich istnieniu nie wie.

Proszę zatem o wyjęcie statuetek z magazynów, skierowanie ich do sprzedaży i wtedy przekonamy się, czy jest zainteresowanie ich zakupem, czy też nie.

 

Życzę udanego weekendu!

13:36, dariusz_wojcik_radom
Link Komentarze (1) »
czwartek, 01 września 2016
Powodzenia w szkole! Sesja ku pamięci 72. pułku piechoty. Rocznica wybuchu wojny.

Początek roku szkolnego przywitała piękna, słoneczna pogoda. Wszystkim uczniom, szczególnie tym, którzy po raz pierwszy idą do szkoły, życzę, żeby nigdy nie opuszczała ich pogoda ducha! :-)

Nauczycielom życzę jak najwięcej pasji, ale również cierpliwości.

Rodzicom życzę pociechy ze swoich dzieci-uczniów.

Wakacje już za 10 miesięcy :-)

 

Mamy dziś nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej w Radomiu, która poświęcona będzie pamięci żołnierzy stacjonującego w Radomiu 72. pułku piechoty, którzy 1 września wyruszyli na front. Również dzisiaj nastąpi odsłonięcie pomnika 72 p.p. oraz nadanie imienia 72 p.p szkołom ZDZ w Radomiu.

Porządek sesji:
1. Otwarcie sesji i odczytanie porządku obrad.
2. Wystąpienie przypominające historię 72 p.p., jego bohaterskich walk i związków z życiem społeczno – gospodarczym Radomia w okresie międzywojennym oraz o zachowanych archiwaliach – dr Przemysław Bednarczyk.
3. Projekcja krótkometrażowego filmu dokumentalnego przygotowanego przez uczniów Katolickiego Gimnazjum im. św. Filipa Neri w Radomiu pod kierunkiem dr Jolanty Skuzy.
4. Podziękowanie ofiarodawcom, społecznym wykonawcom i władzom miasta za pomoc w realizacji budowy pomnika – przedstawiciel Grupy Inicjatywnej.
5. Odczytanie decyzji o nadaniu szkołom ZDZ w Radomiu imienia 72 p.p. – dyr. Katarzyna Kołodziejska.
6. Zaproszenie przez prowadzącego obrady delegacji uczniów szkół ZDZ do wręczenia im przez przedstawicieli synów żołnierzy pułku symbolu – oryginalnej odznaki pułkowej.
7. Dyskusja.
8. Zaproszenie do wzięcia udziału w dalszych uroczystościach związanych z 77 rocznicą wybuchu II wojny światowej, odsłonięciem pomnika 72 p.p. oraz otwarciem Izby Pamięci 72 p.p. w szkołach ZDZ przy ul. Saskiej.

Dziś także 77. rocznica napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę i wybuchu II wojny światowej.

Pamiętajmy o tym, oddajmy hołd milionom ludzi, którzy polegli podczas tego straszliwego czasu.

08:55, dariusz_wojcik_radom
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 20 czerwca 2016
Wspaniały Radomski Czerwiec Wolności. Prezydium rady.

Kapitalny był koncert "Radomski Czerwiec Wolności", w którym wystąpiły gwiazdy polskiej estrady: Dżem, Kult, Oddział Zamknięty, Kobranocka, a także: Krystyna Prońko, Stanisław Soyka, Kortez i raper z Radomia - Kękę.

Nieprzejednane tłumy na radomskim deptaku, ale także miliony przed telewizorami, bo koncert był transmitowany przez Telewizję Polską, nie tylko świetnie się bawiły, ale przede wszystkim uczciły pamięć Wydarzeń Radomskiego Czerwca'76.

Pamiętajmy - to w Radomiu rozpoczęła się Polska Droga do Wolności!

 

Oficjalne uroczystości z okazji 40-lecia Radomskiego Czerwca'76 odbędą się w sobotę 25 czerwca. Będzie w nich uczestniczył Prezydent RP - Andrzej Duda. Swój przyjazd zapowiedział także Minister Obrony Narodowej - Antoni Macierewicz, a także Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości.

 

Dziś mamy Prezydium Rady Miejskiej w Radomiu. Będziemy dyskutowali nad porządkiem obrad oraz czy znajdzie się w nim punkt mówiący o głosowaniu nad absolutorium dla prezydenta miasta.

 

 

 

10:14, dariusz_wojcik_radom
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 77