RSS
poniedziałek, 20 lutego 2017
Buta i arogancja wiceprezydenta Frysztaka. Staję w obronie sekretarza miasta. Od starszenia to są duchy.

No i po raz kolejny zostałem zmobilizowany do reaktywowania blogu. Wysłuchałem bowiem wypowiedzi wiceprezydenta Radomia Konrada Frysztaka dla Radia Rekord w programie redaktora Krzysztofa Czabana i jestem zażenowany postawą pana wiceprezydenta. Buta, arogancja, poczucie wyższości, przekroczenie wszelkich granic dobrego smaku…

Rzecz dotyczyła ryczałtów telefonicznych jakie pobierają z Urzędu Miasta: prezydent Radomia Radosław Witkowski i m.in. wiceprezydent Konrad Frysztak. Podczas gdy wszyscy decyzyjni urzędnicy korzystają z abonamentów na poziomie 8,50 zł, dla pana prezydenta ryczałt wynosi 500 zł, dla pana wiceprezydenta jest tylko trochę niższy.

Jest to niestosowne. Koniec, kropka.

Jedyne co w tej sytuacji mógł zrobić wiceprezydent Konrad Frysztak, to na antenie radia przeprosić za zaistniałą sytuację. Bo o ile mogę jeszcze jakoś zrozumieć wysoki ryczałt dla pana prezydenta Witkowskiego, to już dla pana wiceprezydenta Frysztaka, zupełnie nie.

I co w tej sytuacji robi pan wiceprezydent Frysztak? Publicznie, na antenie radia, zachowuje się arogancko, butnie, a na dodatek straszy. Tak, straszy sekretarza miasta Rafała Czajkowskiego, który informuje, że przeciętny ryczałt telefoniczny wynosi w Urzędzie Miejskim w Radomiu, wspomniane 8,50 zł.

Nie jestem doradcą pana prezydenta Witkowskiego, ale za takie zachowanie wysłałbym pana wiceprezydenta Frysztaka na oślą ławkę. Nie myślałem też, że stanę w obronie pana Rafała Czajkowskiego, bo nasze relacje są dość chłodne, ale zachowanie wiceprezydenta Frysztaka było karygodne. A generalnie sekretarz miasta jest urzędnikiem wyższego szczebla niż wiceprezydent.

Zresztą komentarze wiceprezydenta Frysztaka nie pierwszy raz są poniżej krytyki. Nie tak dawno nazywał mnie i Jakuba Kowalskiego politykierami PiS. Przypomnę więc tylko, że Jakub Kowalski jest ministrem rządu, a ja przewodniczącym Rady Miejskiej w Radomiu. Przydałaby się zatem przynajmniej odrobina szacunku.

Jak widać władza otrzymana zbyt wcześnie potrafi skutecznie zdeprawować. Nie zwalnia to rzecz jasna z zachowania choć odrobiny kultury. Zwłaszcza w stosunku do osób starszych, a pan wiceprezydent Frysztak jest niewiele starszy od mojej córki.

No i to straszenie. Od straszenia to są duchy…

I jeszcze jedno. Jako przewodniczący Rady Miejskiej, korzystam z ryczałtu telefonicznego za 8,50 zł. I w zupełności mi wystarcza!

 

09:29, dariusz_wojcik_radom
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 08 grudnia 2016
Małostkowość, czy brak kultury pracowników kancelarii prezydenta?

Dokładnie 7 grudnia minęła 100. rocznica odbudowy struktur samorządowych w Radomiu. W środowy wieczór zgromadziliśmy się Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych na promocji książki-albumu "Od rajców do radnych. Samorząd Radomia na przestrzeni wieków", wydanej przez Radę Miejską w Radomiu. Była to doskonała okazja do wspólnego świętowania, do przypomnienia, że nasze miasto było prekursorem samorządności w rodzącej się, wolnej Polsce.

 

Nowe wydawnictwo wzbudziło całą masę pozytywnych opinii. Również dlatego, że jego promocja odbywała się ponad politycznymi podziałami. Tak mi się przynajmniej wydawało...

Niestety, moje przekonania zostały rozwiane, kiedy na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego w Radomiu - www.radom.pl - przeczytałem relację z wydarzenia i obejrzałem zamieszczone tam zdjęcia. Mówiąc wprost - zostałem na nich całkowicie pominięty i wycięty w dość prymitywny sposób.

 

Do tego, że jestem wycinany przy okazji relacji z miejskich uroczystości już się przyzwyczaiłem. Jednak publikowanie zdjęcia przedstawiającego prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego z połową mojej twarzy, jest już zwyczajnie niesmaczne. Sam nie wiem, czy świadczy to o amatorszczyźnie pracownika kancelarii, które dobierał zdjęcia do relacji, czy o małostkowości, czy o braku kultury.

Ja małostkowy nie jestem i być może nawet bym przeszedł nad tym do porządku dziennego, ale dzwonią do mnie oburzeni ludzie!

 

Dlatego mam prośbę do pana prezydenta Witkowskiego. Jeżeli już jego ludzie wycinają mnie z relacji i zdjęć, to przynajmniej niech to robią skutecznie. Publikowanie zdjęcia z połową twarzy jest nieprofesjonalne, niekulturalne i nietaktowne. W końcu jestem jeszcze Przewodniczącym Rady Miejskiej w Radomiu...

 

Zdjęcie pochodzące ze strony www.radom.pl publikuję poniżej:

 

A to zdjęcie z mojej strony na Facebooku (jak widać małostkowy nie jestem):


10:34, dariusz_wojcik_radom
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 17 listopada 2016
Kolejna szkoła może mieć zabraną działkę!

Hiobowe wieści dotarły do mnie z samego rana. Dotarli do mnie nauczyciele Zespołu Szkół Plastycznych, którzy dowiedzieli się, że wczoraj w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie dotyczące tej szkoły. Tematem rozmów był teren, będący własnością szkoły, na którym obecnie znajduje się boisko sportowe.

Dyrektor Zespołu Szkół Plastycznych został poinformowany, że owa działka ma zostać przekazana do Spółdzielni Mieszkaniowej „Ustronie”, która ma wybudować na tym terenie blok mieszkalny.

 Nie zgadzam się z takim postępowaniem i mocno przeciwko niemu protestuję!

Przenosząc „Plastyka” na ul. Grzecznarowskiego, mieliśmy w zamyśle stworzenie jednej z najlepszych szkół artystycznych w kraju. I to się udało! Pozostała tylko rozbudowa infrastruktury sportowej, na terenie za szkołą. Teraz słyszę, że Zespół Szkół Plastycznych ma zostać pozbawiony boiska.

Powtarzam, nie zgadzam się z tym!

 Już przy szkole na 11 listopada powstał market na dawnym terenie szkoły, teraz znów planuje się postawienie budynku na działce szkolnej, gdzie jest boisko.

Będę protestował przeciwko uszczuplaniu majątku radomskich placówek oświatowych. Bez względu na to kto jest prezydentem, bez względu na to kto rządzi w mieście!09:33, dariusz_wojcik_radom
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 17 października 2016
Oddaliśmy hołd bohaterom z Fabryki Broni

14 października przypadła 74. rocznica tragicznych wydarzeń z 1942, kiedy to hitlerowcy zamordowali około 50 osób w Radomiu i okolicach w odwecie za dostarczenie broni polskim partyzantom przez pracowników radomskiej Fabryki Broni. Zginęli też sami pracownicy, 15 z nich zamordowano na szubienicach w miejscu, gdzie dziś stoi pomnik, na terenie dawnej fabryki. Łącznie zginęło wówczas aż 26 osób związanych z Fabryką Broni.

Jak co roku, oddaliśmy im cześć!Na zdjęciu: Wspólnie z wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Radomiu - Jerzym Pacholcem składam wiązankę kwiatów pod pomnikiem pomordowanych

19:23, dariusz_wojcik_radom
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 13 października 2016
Jedno małe "ale" w programie Mieszkanie Plus. "Szpilkostrada" to po prostu chodnik.

Radom będzie jednym z pierwszych miast, w którym zostanie wdrożony rządowy program Mieszkanie Plus. Przypomnę, że zakłada on budowę mieszkań pod wynajem, po cenach niższych niż rynkowe.

To dzięki naszym parlamentarzystom z Prawa i Sprawiedliwości:

Marszałkowi Senatu - Stanisławowi Karczewskiemu,

Senatorowi – Adamowi Bielanowi

oraz posłom – Markowi Suskiemu, Wojciechowi Skurkiewiczowi, Annie Kwiecień, Andrzejowi Kosztowniakowi i Dariuszowi Bąkowi.

Podziękowania należą się także Tomaszowi Siwakowi, wiceprezesowi Banku Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości – Tomaszowi Siwakowi.

I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie fakt, że miasto przeznaczyło mało działek pod tę inwestycję, przez co w Radomiu może powstać maksymalnie 170 mieszkań. Gdyby terenów było więcej, to w Radomiu powstałoby najwięcej tanich mieszkań pod wynajem, ze wszystkich miast w Polsce.

Poruszę tę sprawę na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Radomiu. Czy miasto nie posiada większej liczby działek pod odpowiednią zabudowę?

 

Władze naszego miasta zapowiedziały za to budowę „szpilkostrady”. A przecież to będzie zwykły chodnik. Naprawdę nie trzeba zadawać sobie trudu, żeby używać aż tak wyszukanego nazewnictwa. Ciekawe co jeszcze wymyślą władze Radomia, żeby zwrócić na siebie uwagę dziennikarzy?

Zwrócili mi na to uwagę znajomi z Warszawy, którzy przeczytali o „szpilkostradzie” i zapytali cóż to takiego jest? Tymczasem nazwy takiej nie ma nawet w słowniku języka polskiego.

No, ale dobry PR to podstawa…

 10:29, dariusz_wojcik_radom
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 27 września 2016
Reforma szkolnictwa absolutnie nie zaszkodziła edukacji.

Jak wiadomo od nowego roku szkolnego, rodzice sami decydowali, czy swoje sześcioletnie dziecko posłać do pierwszej klasy, czy jeszcze do zerówki. Radni Platformy Obywatelskiej wielokrotnie opowiadali w różnych mediach, że reforma szkolnictwa dotycząca sześciolatków spowoduje zwolnienia wśród nauczycieli.

Złożyłem w tej sprawie interpelację do prezydenta Radomia i właśnie otrzymałem odpowiedź. Okazuje się, że twierdzenia radnych PO były błędne.

Z danych przekazanych przez prezydenta miasta wynika jasno, że zatrudnienie nauczycieli w radomskich szkołach nie tylko nie zmniejszyło się, ale nawet wzrosło! W roku szkolnym 2016/2017 zostało zatrudnionych 485 nowych osób.

Liczby nie kłamią i dokładnie pokazują, że pozostawienie rodzicom decyzji co do posłania swojego sześcioletniego dziecka do szkoły, absolutnie nie zaszkodziło edukacji, tak w w Radomiu, jak również w całym kraju.

Proponuję zapoznać się z dokładnymi danymi dotyczącymi naszego miasta i na nich opierać się w swoich wypowiedziach dotyczących tematu.


09:20, dariusz_wojcik_radom
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 22 września 2016
Tania sensacja, a rzetelność dziennikarska...

Z pewnym zażenowaniem przeczytałem artykuł w Echu Dnia, autorstwa redaktora Janusza Petza, a traktujący o mojej osobie. Pomijam już fakt, że tekst zbudowany jest właściwie na przedruku bzdurnych informacji rozpowszechnianych przez partię Nowoczesna.

Najbardziej bulwersujący jest jednak fakt, że pisząc ów artykuł, pan redaktor nawet nie zadał sobie trudu, żeby skontaktować się ze mną i poprosić o komentarz. Zadzwonił dopiero po tym jak artykuł się ukazał. W wydaniu internetowym Echa, a ściślej w owym artykule, mojej wypowiedzi jednak nie ma.

Totalny brak rzetelności dziennikarskiej objawia się również tym, że pisząc artykuł na temat mojego zatrudnienia, nawet słowem nie zająknął się na temat mojej kariery zawodowej i wykształcenia. Nie wiem, może nie pasowało to do koncepcji artykułu, bo wtedy okazałoby się, że jednak ten Wójcik ma całkiem bogate CV?

Spieszę zatem donieść, że pracę zawodową rozpocząłem w 1987 roku w firmie Altadis, w której piastowałem różne stanowiska. Pracując, kształciłem się, kończąc studia z zakresu gospodarki odpadami i inżynierii ochrony środowiska. Mam również ukończone studia podyplomowe z zarządzania przedsiębiorstwem w warunkach Unii Europejskiej oraz studia z zakresu bhp i audytu energetycznego. O licznych kursach i szkoleniach w Polsce i za granicą wspominał już nie będę.

Pracowałem na stanowiskach kierowniczych w szkole, byłem pełnomocnikiem zarządu ds. rozwoju i marketingu w PPKS, a także przez osiem lat pełniłem funkcję pełnomocnika zarządu w firmie Radkom. W tej ostatniej brałem udział w realizacji gigantycznej inwestycji, jaką była budowa Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych, współfinansowana ze środków europejskich. Inwestycja ta zakończyła się sukcesem, została w pełni rozliczona i jest stawiana jako wzór dla innych miast i firm.

Wspomnę też o swojej działalności społecznej. Od trzech kadencji jestem radnym i przewodniczącym Rady Miejskiej w Radomiu. Zasiadam także w Radzie Patronackiej Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego. Angażuję się bardzo mocno w wiele projektów kulturalnych i sportowych.

Czy wykształcenie i ścieżka kariery zawodowej są zbyt bogate, żeby nie ująć tego w artykule, bądź co bądź, o mojej pracy zawodowej traktującym?

P.S. Jak wspomniałem, po tym jak artykuł się już ukazał, redaktor Janusz Petz skontaktował się ze mną, ale choćby fragmentu treści będącej wynikiem naszej rozmowy do tej pory nie widzę. Być może stosowny artykuł ukaże się niebawem.

Redaktor Petz zapytał także, czy zamierzam wystąpić na drogę sądową. Otóż treść artykułu poddawana jest obecnie analizie prawnej i jeżeli będą podstawy do wszczęcia procesu, to tak zrobię.

09:37, dariusz_wojcik_radom
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 20 września 2016
Unijna sprawiedliwość - brońmy hipermarketów! Sesja za tydzień.

No to pięknie Unia Europejska solidaryzuje się z hipermarketami. Oto Komisja Europejska stwierdziła, że wprowadzony niedawno podatek od sprzedaży detalicznej (nazywany podatkiem od hipermarketów) łamie unijny zakaz pomocy publicznej i wszczęła postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie KE wezwała polski rząd do zawieszenia pobierania podatku aż do zakończenia postępowania.

O sprawie poinformowała wczoraj „Rzeczpospolita”.

Tak właśnie Unia Europejska broni interesów silnych, kosztem słabszych. Mam tu na myśli oczywiście właścicieli hipermarketów, którzy i tak dostają szereg ulg i drobnych, polskich kupców i handlowców, których struktury europejskie zwalczają na każdym kroku.

To dla mnie niezrozumiałe i niesprawiedliwe!

 

Odbyliśmy wczoraj prezydium Rady Miejskiej w Radomiu. Najbliższa sesja odbędzie się w poniedziałek 26 września. Porządek obrad nie jest tym razem zbytnio rozbudowany.07:07, dariusz_wojcik_radom
Link Komentarze (1) »
środa, 14 września 2016
Rynsztok w komentarzach radomskiego portalu. Kupiłem statuetki Pary Prezydenckiej.

Gościłem wczoraj w Radiu Rekord, należącym do Radomskiej Grupy Mediowej. Należy do niej również portal cozadzien.pl, który do prowadzonych w radiu rozmów z politykami, samorządowcami (to najczęściej) i innymi osobami, zamieszcza linki, umieszczając je na swojej stronie w formie newsa.

Sama inicjatywa bardzo dobra i jak najbardziej ją popieram.

Już kiedyś jednak zwróciłem wydawcom portalu uwagę, że komentarze, które pojawiają się pod tekstami, są - mówiąc najbardziej oględnie - niecenzuralne.

Naprawdę można znieść wszystko, bo przyzwyczaiłem się już do faktu, że anonimowi opluwacze to frustraci i gdyby mieli ujawnić swoje prawdziwe, umarliby ze strachu. Jak najbardziej prawdziwe jest młodzieżowe hasło, tu cytat: "Kozak w necie, dupek w świecie".

Uważam, że nic nie usprawiedliwia jednak moderatorów dyskusji w portalu (o ile w ogóle takowi istnieją) do puszczania w komentarzach tekstów typu: "Wójcik - wypierdalaj!".

Na taki rynsztok i tym bardziej tolerowanie tego przez wydawcę, mojej zgody nie ma

 

W "Gazecie Wyborczej", również jej internetowym wydaniu, a także w portalu radom24.pl ukazały się artykuły o tym, że Lasy Państwowe w Radomiu zakupiły statuetki radomskiego pomnika śp. Pary Prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich.

Radny Marek Szary, leśnik i pracownik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, tłumaczy dziennikarzom, że statuetki są teraz wręczane gościom, odwiedzającym RDLP i Radom, w formie pamiątki. 

Uważam, że to znakomity pomysł, pogratulowałem już osobiście Markowi Szaremu!

Sam również dokonałem zakupu dziesięciu statuetek (na razie), również będę wręczał je moim gościom, jako doskonałą pamiątkę z Radomia.

I wszyscy są zadowoleni. MOSiR, bo sprzedał statuetki, które ukrył gdzieś w magazynie i o których istnieniu nikt nie wiedział. Obdarowani, że otrzymali oryginalną pamiątkę. I ja (a także pracownicy Lasów Państwowych), że mogliśmy podarować gościom bardzo fajny prezent.

12:02, dariusz_wojcik_radom
Link Dodaj komentarz »
piątek, 09 września 2016
List na Jubileusz 50-lecia RADPECU

Szanowni Państwo,

Jubileusz 50-lecia Radomskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej RADPEC SA, to jubileusz szczególny. Wszak to „Złote Gody” firmy, która wyrastała wraz z powojennym rozwojem Radomia. Firmy, która ze względu na specyfikę swojej działalności, od pół wieku obecna jest w naszych domach. Firmy, która na stałe zagościła wśród mieszkańców Radomia i weszła w krajobraz miasta. Firmy, która od początku istnienia tworzona była przez ludzi i dla ludzi.

Uroczysta Gala Jubileuszowa odbędzie się w piątek 9 września. Niestety, nie będę w niej uczestniczył…

 

Solidaryzuję się z pracownikami Spółki RADPEC, szczerze im gratuluję i oprócz jubileuszowych, składam życzenia wytrwałości. „Złote Gody” nie oznaczają niestety „Złotych Czasów” przedsiębiorstwa. Nie zgadzam się z kierowniczą polityką prowadzoną przez Pana Prezesa RADPECU, nie zgadzam się z przedmiotowym traktowaniem ludzi, często takich, którym firma zawdzięcza swą świetność. Nie zgadzam się z okazywanym nader często przez Pana Prezesa brakiem szacunku wobec podwładnych, ale również wobec mieszkańców Radomia.

 

„Ponieważ naszym atrybutem jest ciepło, którego mamy pod dostatkiem i którym dzielimy się z Państwem już od pół wieku, pragnę zapewnić, że ciepłej energii nie zabraknie również podczas Jubileuszowej Gali ani przez następne 50 lat. Historię tworzymy my, dniem dzisiejszym, pamiętając o tym co było i myśląc o przyszłości” – pisze w zaproszeniu Pan Prezes RADPECU, dr Krzysztof Zborowski.

Szkoda, że są to tylko słowa. Czyny, tego przysłowiowego ciepła wobec ludzi i dla ludzi, już nie zapewniają…

 

Jestem pewien, że „Złote Czasy” RADPECU jeszcze wrócą. Może nawet szybciej niż, co niektórzy przypuszczają. Tego pracownikom Spółki RADPEC i mieszkańcom Radomia z całego serca życzę!

 

Dariusz Wójcik,

Przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu

09:41, dariusz_wojcik_radom
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 78