Blog > Komentarze do wpisu
Buta i arogancja wiceprezydenta Frysztaka. Staję w obronie sekretarza miasta. Od starszenia to są duchy.

No i po raz kolejny zostałem zmobilizowany do reaktywowania blogu. Wysłuchałem bowiem wypowiedzi wiceprezydenta Radomia Konrada Frysztaka dla Radia Rekord w programie redaktora Krzysztofa Czabana i jestem zażenowany postawą pana wiceprezydenta. Buta, arogancja, poczucie wyższości, przekroczenie wszelkich granic dobrego smaku…

Rzecz dotyczyła ryczałtów telefonicznych jakie pobierają z Urzędu Miasta: prezydent Radomia Radosław Witkowski i m.in. wiceprezydent Konrad Frysztak. Podczas gdy wszyscy decyzyjni urzędnicy korzystają z abonamentów na poziomie 8,50 zł, dla pana prezydenta ryczałt wynosi 500 zł, dla pana wiceprezydenta jest tylko trochę niższy.

Jest to niestosowne. Koniec, kropka.

Jedyne co w tej sytuacji mógł zrobić wiceprezydent Konrad Frysztak, to na antenie radia przeprosić za zaistniałą sytuację. Bo o ile mogę jeszcze jakoś zrozumieć wysoki ryczałt dla pana prezydenta Witkowskiego, to już dla pana wiceprezydenta Frysztaka, zupełnie nie.

I co w tej sytuacji robi pan wiceprezydent Frysztak? Publicznie, na antenie radia, zachowuje się arogancko, butnie, a na dodatek straszy. Tak, straszy sekretarza miasta Rafała Czajkowskiego, który informuje, że przeciętny ryczałt telefoniczny wynosi w Urzędzie Miejskim w Radomiu, wspomniane 8,50 zł.

Nie jestem doradcą pana prezydenta Witkowskiego, ale za takie zachowanie wysłałbym pana wiceprezydenta Frysztaka na oślą ławkę. Nie myślałem też, że stanę w obronie pana Rafała Czajkowskiego, bo nasze relacje są dość chłodne, ale zachowanie wiceprezydenta Frysztaka było karygodne. A generalnie sekretarz miasta jest urzędnikiem wyższego szczebla niż wiceprezydent.

Zresztą komentarze wiceprezydenta Frysztaka nie pierwszy raz są poniżej krytyki. Nie tak dawno nazywał mnie i Jakuba Kowalskiego politykierami PiS. Przypomnę więc tylko, że Jakub Kowalski jest ministrem rządu, a ja przewodniczącym Rady Miejskiej w Radomiu. Przydałaby się zatem przynajmniej odrobina szacunku.

Jak widać władza otrzymana zbyt wcześnie potrafi skutecznie zdeprawować. Nie zwalnia to rzecz jasna z zachowania choć odrobiny kultury. Zwłaszcza w stosunku do osób starszych, a pan wiceprezydent Frysztak jest niewiele starszy od mojej córki.

No i to straszenie. Od straszenia to są duchy…

I jeszcze jedno. Jako przewodniczący Rady Miejskiej, korzystam z ryczałtu telefonicznego za 8,50 zł. I w zupełności mi wystarcza!

 

poniedziałek, 20 lutego 2017, dariusz_wojcik_radom

Polecane wpisy