Blog > Komentarze do wpisu
Jedno małe "ale" w programie Mieszkanie Plus. "Szpilkostrada" to po prostu chodnik.

Radom będzie jednym z pierwszych miast, w którym zostanie wdrożony rządowy program Mieszkanie Plus. Przypomnę, że zakłada on budowę mieszkań pod wynajem, po cenach niższych niż rynkowe.

To dzięki naszym parlamentarzystom z Prawa i Sprawiedliwości:

Marszałkowi Senatu - Stanisławowi Karczewskiemu,

Senatorowi – Adamowi Bielanowi

oraz posłom – Markowi Suskiemu, Wojciechowi Skurkiewiczowi, Annie Kwiecień, Andrzejowi Kosztowniakowi i Dariuszowi Bąkowi.

Podziękowania należą się także Tomaszowi Siwakowi, wiceprezesowi Banku Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości – Tomaszowi Siwakowi.

I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie fakt, że miasto przeznaczyło mało działek pod tę inwestycję, przez co w Radomiu może powstać maksymalnie 170 mieszkań. Gdyby terenów było więcej, to w Radomiu powstałoby najwięcej tanich mieszkań pod wynajem, ze wszystkich miast w Polsce.

Poruszę tę sprawę na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Radomiu. Czy miasto nie posiada większej liczby działek pod odpowiednią zabudowę?

 

Władze naszego miasta zapowiedziały za to budowę „szpilkostrady”. A przecież to będzie zwykły chodnik. Naprawdę nie trzeba zadawać sobie trudu, żeby używać aż tak wyszukanego nazewnictwa. Ciekawe co jeszcze wymyślą władze Radomia, żeby zwrócić na siebie uwagę dziennikarzy?

Zwrócili mi na to uwagę znajomi z Warszawy, którzy przeczytali o „szpilkostradzie” i zapytali cóż to takiego jest? Tymczasem nazwy takiej nie ma nawet w słowniku języka polskiego.

No, ale dobry PR to podstawa…

 czwartek, 13 października 2016, dariusz_wojcik_radom

Polecane wpisy