Blog > Komentarze do wpisu
Tania sensacja, a rzetelność dziennikarska...

Z pewnym zażenowaniem przeczytałem artykuł w Echu Dnia, autorstwa redaktora Janusza Petza, a traktujący o mojej osobie. Pomijam już fakt, że tekst zbudowany jest właściwie na przedruku bzdurnych informacji rozpowszechnianych przez partię Nowoczesna.

Najbardziej bulwersujący jest jednak fakt, że pisząc ów artykuł, pan redaktor nawet nie zadał sobie trudu, żeby skontaktować się ze mną i poprosić o komentarz. Zadzwonił dopiero po tym jak artykuł się ukazał. W wydaniu internetowym Echa, a ściślej w owym artykule, mojej wypowiedzi jednak nie ma.

Totalny brak rzetelności dziennikarskiej objawia się również tym, że pisząc artykuł na temat mojego zatrudnienia, nawet słowem nie zająknął się na temat mojej kariery zawodowej i wykształcenia. Nie wiem, może nie pasowało to do koncepcji artykułu, bo wtedy okazałoby się, że jednak ten Wójcik ma całkiem bogate CV?

Spieszę zatem donieść, że pracę zawodową rozpocząłem w 1987 roku w firmie Altadis, w której piastowałem różne stanowiska. Pracując, kształciłem się, kończąc studia z zakresu gospodarki odpadami i inżynierii ochrony środowiska. Mam również ukończone studia podyplomowe z zarządzania przedsiębiorstwem w warunkach Unii Europejskiej oraz studia z zakresu bhp i audytu energetycznego. O licznych kursach i szkoleniach w Polsce i za granicą wspominał już nie będę.

Pracowałem na stanowiskach kierowniczych w szkole, byłem pełnomocnikiem zarządu ds. rozwoju i marketingu w PPKS, a także przez osiem lat pełniłem funkcję pełnomocnika zarządu w firmie Radkom. W tej ostatniej brałem udział w realizacji gigantycznej inwestycji, jaką była budowa Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych, współfinansowana ze środków europejskich. Inwestycja ta zakończyła się sukcesem, została w pełni rozliczona i jest stawiana jako wzór dla innych miast i firm.

Wspomnę też o swojej działalności społecznej. Od trzech kadencji jestem radnym i przewodniczącym Rady Miejskiej w Radomiu. Zasiadam także w Radzie Patronackiej Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego. Angażuję się bardzo mocno w wiele projektów kulturalnych i sportowych.

Czy wykształcenie i ścieżka kariery zawodowej są zbyt bogate, żeby nie ująć tego w artykule, bądź co bądź, o mojej pracy zawodowej traktującym?

P.S. Jak wspomniałem, po tym jak artykuł się już ukazał, redaktor Janusz Petz skontaktował się ze mną, ale choćby fragmentu treści będącej wynikiem naszej rozmowy do tej pory nie widzę. Być może stosowny artykuł ukaże się niebawem.

Redaktor Petz zapytał także, czy zamierzam wystąpić na drogę sądową. Otóż treść artykułu poddawana jest obecnie analizie prawnej i jeżeli będą podstawy do wszczęcia procesu, to tak zrobię.

czwartek, 22 września 2016, dariusz_wojcik_radom

Polecane wpisy