Blog > Komentarze do wpisu
Reforma szkolnictwa absolutnie nie zaszkodziła edukacji.

Jak wiadomo od nowego roku szkolnego, rodzice sami decydowali, czy swoje sześcioletnie dziecko posłać do pierwszej klasy, czy jeszcze do zerówki. Radni Platformy Obywatelskiej wielokrotnie opowiadali w różnych mediach, że reforma szkolnictwa dotycząca sześciolatków spowoduje zwolnienia wśród nauczycieli.

Złożyłem w tej sprawie interpelację do prezydenta Radomia i właśnie otrzymałem odpowiedź. Okazuje się, że twierdzenia radnych PO były błędne.

Z danych przekazanych przez prezydenta miasta wynika jasno, że zatrudnienie nauczycieli w radomskich szkołach nie tylko nie zmniejszyło się, ale nawet wzrosło! W roku szkolnym 2016/2017 zostało zatrudnionych 485 nowych osób.

Liczby nie kłamią i dokładnie pokazują, że pozostawienie rodzicom decyzji co do posłania swojego sześcioletniego dziecka do szkoły, absolutnie nie zaszkodziło edukacji, tak w w Radomiu, jak również w całym kraju.

Proponuję zapoznać się z dokładnymi danymi dotyczącymi naszego miasta i na nich opierać się w swoich wypowiedziach dotyczących tematu.


wtorek, 27 września 2016, dariusz_wojcik_radom

Polecane wpisy