Blog > Komentarze do wpisu
List na Jubileusz 50-lecia RADPECU

Szanowni Państwo,

Jubileusz 50-lecia Radomskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej RADPEC SA, to jubileusz szczególny. Wszak to „Złote Gody” firmy, która wyrastała wraz z powojennym rozwojem Radomia. Firmy, która ze względu na specyfikę swojej działalności, od pół wieku obecna jest w naszych domach. Firmy, która na stałe zagościła wśród mieszkańców Radomia i weszła w krajobraz miasta. Firmy, która od początku istnienia tworzona była przez ludzi i dla ludzi.

Uroczysta Gala Jubileuszowa odbędzie się w piątek 9 września. Niestety, nie będę w niej uczestniczył…

 

Solidaryzuję się z pracownikami Spółki RADPEC, szczerze im gratuluję i oprócz jubileuszowych, składam życzenia wytrwałości. „Złote Gody” nie oznaczają niestety „Złotych Czasów” przedsiębiorstwa. Nie zgadzam się z kierowniczą polityką prowadzoną przez Pana Prezesa RADPECU, nie zgadzam się z przedmiotowym traktowaniem ludzi, często takich, którym firma zawdzięcza swą świetność. Nie zgadzam się z okazywanym nader często przez Pana Prezesa brakiem szacunku wobec podwładnych, ale również wobec mieszkańców Radomia.

 

„Ponieważ naszym atrybutem jest ciepło, którego mamy pod dostatkiem i którym dzielimy się z Państwem już od pół wieku, pragnę zapewnić, że ciepłej energii nie zabraknie również podczas Jubileuszowej Gali ani przez następne 50 lat. Historię tworzymy my, dniem dzisiejszym, pamiętając o tym co było i myśląc o przyszłości” – pisze w zaproszeniu Pan Prezes RADPECU, dr Krzysztof Zborowski.

Szkoda, że są to tylko słowa. Czyny, tego przysłowiowego ciepła wobec ludzi i dla ludzi, już nie zapewniają…

 

Jestem pewien, że „Złote Czasy” RADPECU jeszcze wrócą. Może nawet szybciej niż, co niektórzy przypuszczają. Tego pracownikom Spółki RADPEC i mieszkańcom Radomia z całego serca życzę!

 

Dariusz Wójcik,

Przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu

piątek, 09 września 2016, dariusz_wojcik_radom

Polecane wpisy