Blog > Komentarze do wpisu
Dariusz Wójcik: - No to zostałem blogerem!

Witam wszystkich!

Może najpierw kilka słów o sobie. Nazywam się Dariusz Wójcik, jestem przewodniczącym Rady Miejskiej w Radomiu. Przede wszystkim jestem jednak radomianinem, mieszkańcem miasta, na którego rozwoju od zawsze mi zależy. Stąd również decyzja o założeniu blogu.

Wcale nie podobno, a z całą pewnością wiele osób czekało kiedy Dariusz Wójcik założy i zacznie pisać blog. Przyznaję, wzbraniałem się długo. O przyczynach takiego stanu rzeczy mógłbym mówić długo, ale ten najważniejszy jest prozaiczny – brak czasu. Teraz też go nie mam za wiele, ale… No właśnie, nie mam ambicji prowadzenia dziennika internetowego z wpisami każdego dnia. Tematy zapewne by się znalazły, ale nie po to blog ów powstał żeby odnosić się do wszystkiego, na dodatek z częstotliwością, która po pewnym czasie może stać się po prostu nudna. Dlatego wpisy będą pojawiać się raz, dwa razy w tygodniu, choć jeśli zaistnieje sytuacja nadzwyczajna, to częściej.

Zaczynam pisać blog, gdyż w ostatnim czasie toczy się coraz szersza dyskusja na wiele kontrowersyjnych tematów, w których chciałem zabrać głos, ale nie za bardzo mogłem. Owszem, pisałem nawet listy otwarte (m.in. do premiera polskiego rządu Donalda Tuska), komentarze, równego rodzaju teksty, ale poza nielicznymi mediami, nikt ich nie publikował, bądź publikował wybiórczo, przez co zdanie Dariusza Wójcika nie trafiało do tych, na których najbardziej mi zależy – mieszkańców Radomia i Polski.

Nader często byłem i jestem wywoływany do tablicy, zwłaszcza przez dziennikarzy lokalnego dodatku jednego z ogólnopolskich dzienników, lecz do tych publikacji także nie mogłem się odnieść na forum publicznym. Teraz mogę, chcę i będę to robił.

Mój blog nie będzie jednak służył hucpie politycznej. Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że moim ulubionym hasłem jest: „zgoda buduje…”. Apolityczności zachować się rzecz jasna nie da, dlatego na blogu znajdziecie Państwo moje stanowisko w wielu kwestiach lokalnych i ogólnopolskich, samorządowych, ale i związanych z moimi, powiedzmy pozazawodowymi zainteresowaniami.

Jednego nie będzie na pewno. Spraw dotyczących życia prywatnego, zarówno mojego, jak i osób, którzy mogą stać się bohaterami moich publikacji. Obiecuję, że tej sfery będę bronił jak niepodległości.

I chyba tyle tytułem wstępu. Tematów, w których się wypowiem jest sporo, ale mamy już weekend, pogoda zapowiada się ładna, więc wszystkim życzę miłego wypoczynku.

A niebawem do usłyszenia!

piątek, 15 kwietnia 2011, dariusz_wojcik_radom
Tagi: Radom

Polecane wpisy

Komentarze
2011/04/16 19:23:11
Powodzenia i wytrwałości w pisaniu życzy
Radomir Jasiński
-
2011/04/17 17:09:29
No Darek, Alleluja i do przodu! Już nudno było na blogerskiej scenie! Powodzenia!